Strony związane z hasłem 'choroby':

 • Fundacja Promyczek Słońca »

  Fundacja Promyczek Słońca powstała w czerwcu 2009 roku. Została założona przez Mirosławę Balcerowiak, której urodził się niepełnosprawny wnuczek.

  Chęć pomocy wnuczkowi sprawiła, iż odkryła ona swoje powołanie w spełnianiu marzeń i pomocy dla chorych dzieci. Pragniemy, aby dzięki pomocy w walce z chorobami, dzieci nigdy nie przestały wierzyć w to, że nawet rzeczy z pozoru niemożliwe, stają się możliwymi.

  Fundacja Promyczek Słońca spełnia marzenia dzieci chorujących na choroby zagrażające ich życiu, a także, co jest niespotykane w innych podobnych Fundacjach - niepełnosprawnych, jak i tych, które szczególnie zostały pokrzywdzone przez los. Chęć niesienia pomocy chorym dzieciom i spełniania ich marzeń oraz szczęście ze spełnienia tych marzeń - przynoszą dzieciom ulgę w codziennym cierpieniu i pomagają zmagać się z trudem każdego dnia. Kontynuując kolejny rok naszą działalność, jesteśmy postrzegani, jako grupa ludzi niosących radość niemal każdego dnia, gdzie czas odgrywa znaczącą rolę. Dzięki naszym staraniom już w czerwcu 2009 roku otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego, co umożliwia nam spełnianie marzeń dzięki odliczeniom 1% podatku.

  Wpłat można dokonywać na rachunek:

  Fundacji Promyczek Słońca
  NR KONTA:
  ING BANK ŚLĄSKI
  49 1050 1142 1000 0023 1684 4519
  ING BANK ŚLĄSKI
  48 1050 1142 1000 0024 0208 6488

  Data dodania: 03 01 2018 · szczegóły wpisu »
 • Błonnik »

  Błonnik to obecne w żywności substancje pochodzenia roślinnego, które nie są trawione w przewodzie pokarmowym człowieka. Błonnik pokarmowy odgrywa znaczącą rolę w odpowiednim działaniu układu pokarmowego.

  Bardzo dużo błonnika pokarmowego znajduje się w:
  - małoprzetworzonych produktach zbożowych (otrębach zbożowych, kaszy jaglanej i pieczywie pełnoziarnistym)
  - warzywach (bakłażanach, kapuście zielonej, kasztanach wodnych i rzepie)
  - owocach (ananasach, jabłkach, kumkwatach i pomarańczach)
  - roślinach strączkowych (soi, fasoli białej)
  - nasionach i orzechach (nasieniu lnu, orzechach orzesznika i orzeszkach ziemnych)
  Możliwe jest także zamówienie środków zawierających błonnik w tabletkach
   
  Błonnik pokarmowy ma wiele właściwości zdrowotnych:
  - obniża ciśnienie tętnicze krwi
  - reguluje rytm wypróżnień
  - obniża ryzyko występowania zespołu jelita drażliwego. Jedną z najczęstszych przypadłości we współczesnych czasach jest zaparcie. Zatwardzenie występuje nierzadko u ludzi zdrowych jedzących posiłki z małą zawartością błonnika oraz u noworodków. Zaparciu warto zapobiegać poprzez picie minimum dwóch litrów wody dziennie oraz spożywanie produktów z błonnikiem pokarmowym.

  Data dodania: 17 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • Choroby stawów »

  Zachęcamy do zapoznania się z nowym preparatem na choroby stawów. Dostrzegalność wpływu preparatu na organizm jest czasowo zróżnicowana, m.in. ze względu na zmienne stany pogodowe i natężenie w obciążeniu stawów. Zazwyczaj z końcem czterotygodniowego okresu przyjmowania preparatu ciecz stawowa zostaje uzupełniona a jej funkcje i jakość ulegają poprawie. Następuje odżywienie i regeneracja chrząstki stawowej, a występujące dolegliwości ulegają złagodzeniu lub całkowicie ustają.

  Data dodania: 02 01 2012 · szczegóły wpisu »
Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska,wykonuje druki dla uczelni,szkół oraz urzędów,świadectwa szkolne oraz dzienniki